Nasza patronka Święta Kinga, sztandar szkoły, tablica pamiątkowa.
Odnowiony budynek szkoły.
Boisko wielofunkcyjne.
Plac zabaw dla najmłodszych uczniów.
Uroczyste poświęcenie boiska.
Wspólne gry i zabawy.
Herb Podegrodzia..

NIE OD DZIŚ WSZYSCY WIEDZĄ, ŻE OLSZANKA, TO ZAGŁĘBIE NIEZWYKLE UTALENTOWANYCH UCZNIÓW. NADSZEDŁ DZIEŃ, ABY ZAPREZENTOWAĆ WSZYSTKIM NAJZDOLNIEJSZYCH WŚRÓD ZDOLNYCH... Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Olszance odbył się przegląd szkolnych talentów. Celem konkursu to promowanie działań artystycznych i wyłonienie szkolnych talentów.

W każdym przypadku liczył się właśnie talent, dlatego tak ważne były występy dla tych uczniów, którzy na co dzień nie osiągają wysokich wyników, a teraz mogli być podziwiani i oklaskiwani za coś, co robią w życiu najlepiej. Jest to dla nich okazja do tego, by zaistnieć i pokazać, że drzemie w nich potencjał. Występy były okazją do podzielenia się informacjami dotyczącymi swoich pasji. Zabawnie przebrani prowadzący zadawali pytania i próbowali przedstawić każdego uczestnika, który w kilku słowach opowiadał o swoim talencie, jego początkach, czy osobach, które pomagają mu w realizacji pasji.

Usłyszeliśmy wykonania znanych piosenek w aranżacji naszych uczniów. Szkolny korytarz wypełniał się uczniowskimi wytworami, które przez jakiś czas podziwiać mogli zarówno koledzy, rodzice, jak i przybywający do szkoły goście. Powołane jury (Pani Dyrektor mgr Wioletta Oleksy, Pani mgr Krystyna Florek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Piksa) miało za zadanie ocenić najlepsze występy i przyznać statuetkę - złotą gwiazdę dla zwycięzcy. Po raz pierwszy występy oceniała również publiczność, czyli uczniowie naszej szkoły. Podobnie jak w ubiegłych latach nie zabrakło sporej dawki humoru, a to za sprawą skeczy, które rozbawiły publiczność do łez. Tym razem najlepszy występ i nagrodę publiczności otrzymali chłopcy z klasy piątej. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe (gry planszowe, przybory szkolne, pendrive'y, zabawki). Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwała jak co roku Pani mgr Ewa Jurkowska.

Wyniki

 1. Miejsce
  • Piotr Pawlik - śpiew (piosenka M. Grechuty "Dni których nie znamy")
 2. Miejsce
  • Baletnice z kl. II Julia Siwulska, Iwona Kozik
  • Julia Nowak kl. 0 - wiersz "Na straganie"
 3. Miejsce
  • Kacper Poręba - śpiew, Wiktoria Olchawa - talent plastyczny

 

Nagroda publiczności

 • Chłopcy z klasy V - scenka kabaretowa

 


Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Olszance

Olszanka 24
33-386 PodegrodzieDarmowy licznik odwiedzin


Kontakt telefoniczny: +48 18 447 91 91
Stronę zalecamy oglądać w najwyższej rozdzielczości w najnowszych wersjach przeglądarek internetowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2016