Nasza patronka Święta Kinga, sztandar szkoły, tablica pamiątkowa.
Odnowiony budynek szkoły.
Boisko wielofunkcyjne.
Plac zabaw dla najmłodszych uczniów.
Uroczyste poświęcenie boiska.
Wspólne gry i zabawy.
Herb Podegrodzia..

Dnia 23 grudnia 2015 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne. Przebiegało ono pod hasłem "Betlejem jest w nas". Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Wśród gości znajdowali się m.in. przewodniczący Rady Gminy p. Andrzej Poręba, przewodnicząca Rady Rodziców p. M. Piksa oraz nasz wspaniały duszpasterz ks. P. Pająk.

Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor, która powitała wszystkich zebranych i wprowadziła całą brać szkolną w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie uczniowie klas Iv-Vi zaprezentowali spektakl pt. "Opowieść wigilijna", przygotowany na podstawie książki Karola Dickensa pod kierunkiem p. Anny Wilk i Krystyny Florek. W przygotowaniu sztuki nie zabrakło pomocy p. E. Jurkowskiej i p. Marty Pustułki.

W roli głównej wystąpił uczeń klasy szóstej Wiktor Wójcik, który wykazał się dużym talentem aktorskim. Pozostali aktorzy również zasłużyli na pochwałę. Wszyscy bowiem włożyli w przygotowanie wiele pracy i wysiłku.

Uroczystość uświetniły również kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Po części artystycznej ks. Paweł Pająk odczytał fragment Pisma Świętego i pobłogosławił opłatki. W podniosłej atmosferze zebrani złożyli sobie z głębi serca płynące życzenia, połamali się opłatkiem - symbolem chleba i przebaczenia.

Na odświętnie przygotowanych stołach nie zabrakło wigilijnych potraw.

Spotkanie przebiegło w nastroju rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania.

Ten niezwykły dzień na pewno zapisał się w pamięci wszystkich uczestników.

 


Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Olszance

Olszanka 24
33-386 PodegrodzieDarmowy licznik odwiedzin


Kontakt telefoniczny: +48 18 447 91 91
Stronę zalecamy oglądać w najwyższej rozdzielczości w najnowszych wersjach przeglądarek internetowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2016