Nasza patronka Święta Kinga, sztandar szkoły, tablica pamiątkowa.
Odnowiony budynek szkoły.
Boisko wielofunkcyjne.
Plac zabaw dla najmłodszych uczniów.
Uroczyste poświęcenie boiska.
Wspólne gry i zabawy.
Herb Podegrodzia..

Uczniowie klasy szóstej wraz z nauczycielką języka angielskiego mgr Martą Pustułka przygotowali spotkanie z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.

Na początku kilka humorystycznych scenek, które udowodniły uczniom, że bez znajomości języków obcych może być naprawdę trudno.

Kolejno uczniowie przebrani w stroje charakterystyczne dla danego kraju, prezentowali się na tle odpowiednio dobranej muzyki. Każdy z nich zwracał się do widowni w języku obcym. Wiemy już jak brzmią tzw. trzy magiczne słowa: proszę, przepraszam, dziękuję w różnych językach.

"Dziękuję":

  • Francuski - Merci
  • Włoski - Grazie
  • Chorwacki - Hvala
  • Hiszpański - Gracias
  • Rosyjski - Spasiba
  • Niemiecki - Danke schön
  • Angielski - Thank you
  • Grecki - Efcharisto

Prowadzący przeprowadził, również kilka konkursów angażujących widownię. Dzieci rozpoznawały jak brzmi "Dzień Dobry" w takich językach jak francuski, niemiecki, czeski, portugalski, hiszpański, rosyjski czy węgierski. Kolejną konkurencją było odgadywanie pochodzenia niektórych polskich słów. Po obejrzeniu krótkiej prezentacji, najmłodsi układali flagi europejskie z rozsypanki.

Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą kulturowo - językową. Z zapałem rozwiązywały językowe łamigłówki. Na zakończenie, zaprezentowano scenkę pt. Dlaczego warto się uczyć języków obcych.

Całość ubogaciła prezentacja multimedialna prezentująca kraje europejskie, ich zabytki i flagi.

Wniosek ze spotkania jest oczywisty WARTO SIĘ UCZYĆ JĘZYKÓW!

Starajcie się być coraz bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność wam się przyda.

 


Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Olszance

Olszanka 24
33-386 PodegrodzieDarmowy licznik odwiedzin


Kontakt telefoniczny: +48 18 447 91 91
Stronę zalecamy oglądać w najwyższej rozdzielczości w najnowszych wersjach przeglądarek internetowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2016