Nasza patronka Święta Kinga, sztandar szkoły, tablica pamiątkowa.
Odnowiony budynek szkoły.
Boisko wielofunkcyjne.
Plac zabaw dla najmłodszych uczniów.
Uroczyste poświęcenie boiska.
Wspólne gry i zabawy.
Herb Podegrodzia..

Obchody Święta Szkoły rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym. Po przemarszu pocztu sztandarowego oraz wszystkich zebranych do budynku szkoły rozpoczęła się część artystyczna. Członkowie samorządu szkolnego przedstawili historię naszej szkoły. Kasia Szabla z klasy szóstej wcieliła się w rolę Świętej Kingi, przypominając tym samym jak ważne w życiu szkoły są wartości, którymi kierowała się nasza patronka, Pani Ziem Sądeckich.

W tym dniu odbyło się, także ślubowanie klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Olszance. Najmłodsi zaprezentowali się poprzez recytację i śpiew. Następnie, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na uczniów. Dyrektor Szkoły wraz z wychowawcą mgr Małgorzatą Zygmunt życzyła pierwszoklasistom wielu powodów do radości oraz sukcesów w nauce. Dzieci otrzymały, również książki z pamiątkowym wpisem, które wręczyła przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Piksa.

W uroczystości uczestniczyła przedstawicielka Banku Spółdzielczego w Podegrodziu, która wręczyła pierwszoklasistom książeczki SKO z symboliczną wpłatą.

 


Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Olszance

Olszanka 24
33-386 PodegrodzieDarmowy licznik odwiedzin


Kontakt telefoniczny: +48 18 447 91 91
Stronę zalecamy oglądać w najwyższej rozdzielczości w najnowszych wersjach przeglądarek internetowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2016