Nasza patronka Święta Kinga, sztandar szkoły, tablica pamiątkowa.
Odnowiony budynek szkoły.
Boisko wielofunkcyjne.
Plac zabaw dla najmłodszych uczniów.
Uroczyste poświęcenie boiska.
Wspólne gry i zabawy.
Herb Podegrodzia..

24 września naszą szkołę odwiedziła Emilia Kulak-Janczy, obecnie studentka 6-go roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Emilia przedstawiła swoją ścieżkę edukacji, którą rozpoczęła właśnie w Szkole Podstawowej w Olszance. To tu zapoczątkowała się jej pasja do przedmiotów przyrodniczych. Naukę kontynuowała w Gimnazjum w Podegrodziu. Do ulubionych lekcji zaliczała biologię, chemię i fizykę. Dzięki wytężonej pracy w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu dostała się na studia medyczne.

Absolwentka wyjaśniła uczniom jak wygląda nauka na studiach medycznych. Na prezentacji multimedialnej zaprezentowała m.in. zdjęcia studentów pracujących na symulatorach medycznych oraz przygotowujących się do zabiegów chirurgicznych.

Uczniowie byli zaangażowani w spotkanie i zadawali wiele pytań.

Emilia zwróciła uwagę dzieci na to jak ważna jest dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych osób. Udzieliła, również cennych wskazówek jak prowadzić zdrowy tryb życia.

Podsumowując, zachęciła dzieci do systematycznej nauki i rozwijania swoich pasji. Każdy może osiągnąć sukces w wybranej przez siebie dziedzinie, jednak do tego potrzebna ciężkiej pracy i wyrzeczeń.

Na koniec spotkania uczniowie uczyli się korzystać ze stetoskopu. U niektórych obudziło się ogromne zainteresowanie i chętnie prosili kolegów aby dali się osłuchać. Kto wie, może kolejny uczeń naszej szkoły zostanie studentem medycyny. :-)

 


Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Olszance

Olszanka 24
33-386 PodegrodzieDarmowy licznik odwiedzin


Kontakt telefoniczny: +48 18 447 91 91
Stronę zalecamy oglądać w najwyższej rozdzielczości w najnowszych wersjach przeglądarek internetowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2016