Nasza patronka Święta Kinga, sztandar szkoły, tablica pamiątkowa.
Odnowiony budynek szkoły.
Boisko wielofunkcyjne.
Plac zabaw dla najmłodszych uczniów.
Uroczyste poświęcenie boiska.
Wspólne gry i zabawy.
Herb Podegrodzia..

 

„Przy wigilijnym stole,

 

Łamiąc opłatek święty,

Pomnijcie, że dzień ten radosny,

W miłości jest poczęty”.

/Jan Kasprowicz/

 

 

 

            Święta Bożego Narodzenia to dla nas wszystkich        czas refleksji i przemyśleń, czas spędzony w gronie bliskich nam osób.  Z okresem świąt wiąże się wiele tradycji i obyczajów, które pomagają nam odczuć szczególną i niepowtarzalną atmosferę. W naszej szkole przygotowania do tego dnia trwały już od dłuższego czasu. Każda klasa starała się, aby zarówno ich sala, jak i korytarze były odświętnie przystrojone.

            W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną, 22 grudnia 2017 roku, społeczność naszej szkoły spotkała się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień, gdyż gromadzi razem wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły.   Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00. Pani Dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych, a szczególnie zaproszonych gości. Następnie rozpoczęła się akademia przygotowana przez uczniów pod kierownictwem pani Kamili Oziembłowskiej. Uczniowie klas 4 i 7 przedstawili scenę wigilijnego wieczoru. Inscenizacja była dla wszystkich przypomnieniem,  jakie znaczenie ma dla nas ten szczególny dzień Wigilii i skąd wzięły się praktykowane przez Polaków tradycje i zwyczaje. Całość występu uświetniona została muzyką i kolędami wykonanymi przez chórek uczniów – piękna oprawa muzyczna była zasługą pani Ewy Jurkowskiej-Kunickiej.

 

            Po występie wszyscy połamali się opłatkiem i złożyli sobie serdeczne życzenia. Następnie wspólnie zasiedli do stołów, aby spożyć wigilijny posiłek. Ten uroczysty dzień upłynął w atmosferze pełnej radości i spokoju. 

 


Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Olszance

Olszanka 24
33-386 PodegrodzieDarmowy licznik odwiedzin


Kontakt telefoniczny: +48 18 447 91 91
Stronę zalecamy oglądać w najwyższej rozdzielczości w najnowszych wersjach przeglądarek internetowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2016