Nasza patronka Święta Kinga, sztandar szkoły, tablica pamiątkowa.
Odnowiony budynek szkoły.
Boisko wielofunkcyjne.
Plac zabaw dla najmłodszych uczniów.
Uroczyste poświęcenie boiska.
Wspólne gry i zabawy.
Herb Podegrodzia..

30 listopada 2017r. naszą szkołę odwiedził teatr lalek „BAJKA”  z Przysietnicy. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl w dwóch odsłonach pod tytułem „Gucio Zaczarowany”.  Głównym jego  motywem było ukazanie problemu lenistwa i niechęci do nauki. „Każdy ma prawo do szczęścia… ale mamy też obowiązki.” Akcja bajki rozgrywała się w pięknej, malowniczej scenerii ogrodu dworskiego, a występowało w niej 12 postaci: Gucio – później jako mucha, mama i dziadek Gucia, kret, dwa wróble, dwa robaki ziemne, pszczółka, dobra wróżka, mucha zwykła oraz narrator.

Spektakl najbardziej zachwycił najmłodszych uczniów, którzy z zaciekawieniem śledzili losy małego Gucia, ale i starsi uczniowie mogli się czegoś nauczyć i wynieść cenne rady na przyszłość.

 


Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Olszance

Olszanka 24
33-386 PodegrodzieDarmowy licznik odwiedzin


Kontakt telefoniczny: +48 18 447 91 91
Stronę zalecamy oglądać w najwyższej rozdzielczości w najnowszych wersjach przeglądarek internetowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2016