Nasza patronka Święta Kinga, sztandar szkoły, tablica pamiątkowa.
Odnowiony budynek szkoły.
Boisko wielofunkcyjne.
Plac zabaw dla najmłodszych uczniów.
Uroczyste poświęcenie boiska.
Wspólne gry i zabawy.
Herb Podegrodzia..

To już nasz czwarty wyjazd na festiwal filmowy KinoJazda. Organizatorem tego wydarzenia jest MCK "Sokół" w Nowym Sączu. Repertuar festiwalu co rok nas zachwyca, tym razem braliśmy udział w uroczystym zakończeniu, które odbyło się 2 października.

Jak co roku Gustaw Stonoga wraz z bajkowymi przyjaciółmi powitał wszystkich widzów piosenką festiwalową. Dzieciaki skandowały "KinoJazda, Kino Jazda!"

Przed rozpoczęciem seansu prowadząca, ciocia Basia prowadziła liczne konkursy, jednym z nich były szczęśliwe fotele. Pod fotelami kilkorga uczniów z naszej szkoły ukryto karteczki, to właśnie do nich uśmiechnęło się szczęście. Zwycięzcy otrzymali pięknie wydane książki i gadżety festiwalowe. Ponadto, dwóch chłopców z klasy czwartej wzięło udział w konkurencji sprawdzającej znajomość polskich filmów i seriali. Kolejnym punktem programu była projekcja filmów animowanych przygotowanych w ramach warsztatów filmowych.

Po zakończeniu atrakcji związanych z zakończeniem festiwalu młodzi kinomani obejrzeli film 3D pt. "Mały Książę". Historia Małego Księcia urzekła nie tylko dzieci lecz, także opiekunów. Była to nowatorska adaptacja opowiadania, które jest pełne ponadczasowych treści i życiowych wskazówek.

Wyjazd do Nowego Sącza nie mógł się obejść bez wizyty w lodziarni. :-)

Po wycieczce wszyscy szczęśliwi wróciliśmy do domu.

GALERIA ZDJĘĆ

 


Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Olszance

Olszanka 24
33-386 PodegrodzieDarmowy licznik odwiedzin


Kontakt telefoniczny: +48 18 447 91 91
Stronę zalecamy oglądać w najwyższej rozdzielczości w najnowszych wersjach przeglądarek internetowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2016