Nasza patronka Święta Kinga, sztandar szkoły, tablica pamiątkowa.
Odnowiony budynek szkoły.
Boisko wielofunkcyjne.
Plac zabaw dla najmłodszych uczniów.
Uroczyste poświęcenie boiska.
Wspólne gry i zabawy.
Herb Podegrodzia..

Trzy grupy składające się z uczniów klasy piątej i szóstej uczestniczyły XV Jubileuszowym Powiatowym Nocnym Biegu Mikołajkowym. Tegoroczna edycja odbyła się w nocy z 4 na 5 grudnia w Szkole Podstawowej im. Mieczysława Wieczorka w Olszanie. W imprezie wzięło udział 12 szkół.

Bieg Mikołajkowy rozpoczął się od wieczornego apelu, na którym to pojawił się Święty Mikołaj. Tłum oświetlonych na kolorowo dzieci skandował na Jego cześć.

Następnie, grupy rozpoczęły bieg. Z mapą w ręku i ze śpiewem na ustach podążali za Świętym Mikołajem. Na trasie dzieci rozwiązywały zagadki i łamigłówki.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Ochotnicza Straż Pożarna, policja oraz służby medyczne.

Po powrocie wszyscy otrzymali gorący posiłek.

Wśród atrakcji tegorocznego biegu znalazła się zabawa taneczna, konkursy, malowanie twarzy i dmuchany zamek. O godz. 23.00 została odprawiona msza św. z okazji dnia św. Mikołaja biskupa.

Około godziny 2.00 nastała cisza nocna, którą przerwała wizyta Mikołaja. Po otrzymaniu podarunków wszyscy udali się do domów, by odpocząć po nocy pełnej wrażeń.

Opiekę nad uczniami pełnili nauczyciele: Pani Anna Wilk, Pan Wojciech Basta oraz rodzice: Pani Anastazja Waśko, Pani Helena Szewczyk.

GALERIA ZDJĘĆ

 


Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Olszance

Olszanka 24
33-386 PodegrodzieDarmowy licznik odwiedzin


Kontakt telefoniczny: +48 18 447 91 91
Stronę zalecamy oglądać w najwyższej rozdzielczości w najnowszych wersjach przeglądarek internetowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2016